Pracujesz bez wytchnienia? Przytłaczają Cię codzienne obowiązki, dopada zmęczenie... Wypróbuj żeń-szeń! Z takim energetycznym wsparciem poradzisz sobie z każdym problemem!
Preparat zawierający korzeń żeń-szenia działa wzmacniająco na osłabiony organizm, zwiększa zasób sił życiowych i zdolność ustroju do radzenia sobie ze stresem. Znakomity środek tonizujący.
impotencja,
anemia,
zapalenie stawów,
zaburzenia trawienia,
bezsenność,
zmęczenie,
niewydolność krążenia i hipoglikemia (zbyt niski poziom cukru we krwi)
zwiększa uwalnianie adrenaliny,
pobudza mózg do działania a utrzymując go w aktywności,
opóźnia wystąpienie uczucia zmęczenia
korzystnie wpływa na pracę płuc
polepsza przyswajanie tlenu przez komórki, co pozwala organizmowi na wyzwolenie większej ilości energii w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego
ŻEŃ-SZEŃ
Znany i stosowany w medycynie wschodniej już od ponad pięciu tysięcy lat. Ta wieloletnia roślina rośnie dziko bądź jest uprawiana we Wschodniej Azji, na Syberii, jak również w Ameryce Północnej, dlatego w ofercie znajduje się wiele rodzajów żeń-szenia - chiński, amerykański, syberyjski. Wszystkie należą do rodziny araliowatych: Araliaceae. Skuteczność żeńszenia zależy od ilości zawartych w nim substancji czynnych, zwanych ginsenozydami. Im starszy jest korzeń żeń-szenia, tym więcej ich zawiera. W przypadku żeń-szenia koreańskiego, wyciąg najlepszej jakości otrzymuje się z rośliny 5-7 letniej (zawiera około 1-2% ginsenozydów).
Żeń-szeń zwieksza zasób sił witalnych. Obecne w nim substancje czynne zwiększają przyswajanie substancji odżywczych przez organizm - dzięki temu jest on w stanie lepiej wykorzystać np. witaminy i składniki mineralne, które coraz częściej dostarczamy mu w nieodpowiednich ilościach i proporcjach. Regularne spożywanie żeńszenia może być pożyteczne dla każdego, niezależnie od wieku i płci. W Chinach nie przez przypadek nazywają go korzeniem życia - stosuje się go w celu podtrzymania chęci do życia i siły witalnej, jak również opóźnienia procesu starzenia.
W dalekowschodniej, a szczególnie chińskiej medycynie żeńszeń jest panaceum, czyli lekarstwem na prawie wszystkie dolegliwości. Jest stosowany przy impotencji, anemii, zapaleniu stawów, zaburzeniach trawiennych, bezsenności, zmęczeniu, niewydolności krążenia i hipoglikemii (zbyt niski poziom cukru we krwi).
Udowodniono, że żeń-szeń zwiększa uwalnianie adrenaliny, pobudza mózg do działania, a utrzymując go w stanie aktywności, opóźnia wystąpienie uczucia zmęczenia. Korzystnie wpływa także na pracę płuc. Podczas treningów lub zawodów, dzięki żeń-szeniowi, do wytwarzania energii organizm zużywa mniej glikogenu, a więcej wolnych kwasów tłuszczowych. Polepsza również przyswajanie tlenu przez komórki, co pozwala organizmowi na wyzwolenie większej ilości energii w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Z wielu badań wynika, że we krwi zmniejsza się poziom kwasu mlekowego, co oznacza, że mniejsza ilość tej substancji wytwarza się w mięśniach, tak więc sportowiec w mniejszym stopniu odczuwa zmęczenie.